Karkasiniai namai

jei iškilo klausimų

Susisiekime

+37060090109

Trumpai apie karkasinį namą

Vis dažniau Lietuvoje pasirenkama statyti karkasinį namą. Jų būtų ir dar daugiau, tačiau ne vieną atbaido apie medinius namus paplitę mitai. Seniau, Lietuvoje daug namų buvo statoma iš medžio. Bet vėliau atsiradus mūrinei statybai, reikėjo ją populiarinti, dėl to buvo sugalvota begalė mitų apie medinius namus. Bet jei mediena būtų tokia bloga medžiaga namų statybai ar tikrai tokios išsivysčiusios šalys, kaip Amerika, Norvegija, Švedija, Australija, Šveicarija, naudotų šį būdą kaip pagrindinį ir ko gero beveik vienintelį (90% namų)? Visos šalys yra skirtingo klimato zonose, vienur daug sniego ir šalta, kitur vėjuota ar aukšta kasmetinė temperatūra. Bet vis vien pagrindinė statybų technologija jose yra karkasinis namas.

Šiai dienai karkasiniai namai vėl grįžta į Lietuvą. Bet ne dėl to, kad tai madinga ar norima sumenkinti kitas statybų technologijas, o būtent, kad Lietuvoje įsitvirtinus naujiems ir gan griežtiems energetiniams reikalavimams – karkasinis namas yra optimaliausias sprendimas jiems pasiekti. 

Karkasinio namo privalumai

Tvirta ir patikima konstrukcija

Šiuolaikinėmis technologijomis gaminamos karkasinio namo konstrukcijos šiandien lengvai pakeičia cementą ar metalą. Apskritai daugybės karkasinių namų amžius siekia net tūkstantį metų. Ne veltui medžio konstrukcijos niekada neprarado savo populiarumo. Karkasinės konstrukcijos pasižymi itin dideliu patvarumu ir patikimumu, todėl karkasiniai namai ilgaamžiški, tvirti, atsparūs aplinkos ir klimato poveikiui.

Ekologija + mada

Mediena – ekologiška, atsinaujinanti, žmogui artimiausia natūrali žaliava, kurianti sveikatai saugią aplinką. Dėl savo natūralumo ir saugumo medis niekada nepraranda savo populiarumo, lyginant su kitoms statybinėmis žaliavomis. Tokio, kaip senas močiutės namas kaime, šiais laikas statyti jau niekas nebenorėtų, tačiau, karkasinių namų technologija labai patobulėjo ir naujos technologijos leidžia išplėsti dizaino galimybes: įvairios formos, skirtingi apdailos būdai ir t.t.

Šilumos izoliacija

Vienas svarbiausių karkasinio namo privalumų yra jo šiluma. Karkasinio namo statyboms yra sukurta labai daug skirtingus poreikius atitinkančių izoliacijų. To dėka galima pasiekti reikiamus energinio efektyvumo rodiklius, kas labai svarbu Lietuvoje statant A+, A++ klasės namus. Izoliacija dedama tarp statramsčių, todėl neužima papildomo sienos ar stogo storio. Taip viename plote sukuriamas ir namo tvirtumas ir jo šiluma. Šios technologijos dėka vienu sprendimu išgaunamos šiltos ir plonos sienos. Dėl to padidėja namo vidaus plotas bei sunaudojama mažiau medžiagų, dėl to sutaupoma pinigų.

Sandarumas ir garų kontrolė

Kitas ne ką menkesnis karkasinio namo privalumas yra jo sandarumas. Medinė karkasinė konstrukcija yra viena iš sandariausių technologijų. Vėjui atspari membrana montuojama išorinėje sienos pusėje, specialia juosta apklijuojant jungtis ir tarpus. Taip išvengiama konvekcinių šilumos nuostolių iš pastato. Taip pat vidinėje sienos pusėje sumontuota kita garų kontrolės membrana, kuri kontroliuoja kondensaciją. Šis garų barjeras taip pat pagerina namo sandarumą.

Ekonomiškas pasirinkimas

Ekonomiškumas pasireiškia dviejuose etapuose: namą statant ir jį eksploatuojant. Pastatyto karkasinio namo konstrukcijos eksploatacija pasižymi itin geru energetiniu efektyvumu – neįtikėtinai mažu šilumos  pralaidumu ir sandarumu. Taigi, šiltas ir tvirtų konstrukcijų namas lemia mažas išlaidas šildymui ir namo priežiūrai.

Nesenstanti estetika

Medis visuomet reiškė šilumą ir natūralų, klasikinį grožį, todėl karkasas lengvai pritaikomas tiek prašmatnaus klasikinio ar modernaus stiliaus namuose, tiek kuriant asketiškus, skandinaviško stiliaus namus. Medis yra dekoratyvi ir lengvai architektūrinėms idėjoms pasiduodanti žaliava. Įgyvendinami įvairiausi karkasinių namų projektai pagal sudėtingiausius architektūrinius brėžinius. Maža to, medį galima lakuoti, dažyti ir kitaip dekoruoti pagal individualius dizaino ir stiliaus sumanymus.

Ilgaamžiškumą įrodo, kad seniausius, VII amžių menančius karkasinius pastatus vis dar galima pamatyti Japonijoje. Vis dar randami, prieš šimtmetį išpopuliarėję Šiaurės Amerikoje, moduliniai namai.

Taigi, daugybė sukurtų mitų apie karkasinius namus šiai dienai nebegalioja.  Karkasinio  namo technologijos ir naudojamos medžiagos taip patobulėjo, kad net ir anksčiau buvus kažkokioms abejonėms dėl iškeltų mitų, šiai dienai jie yra tvirtai paneigti. Namų statybos reikalavimai tokie griežti, jog bet koks pasirinktas statybos metodas bus kruopščiai peržiūrėtas, patvirtintas ir dėl to – saugus gyventi. Tad medinis namas ne išimtis. Dėl gausybės karkasinių namų privalumų, tokių kaip energinis efektyvumas, sandarumas, šiluma, patvarumas ir amžina estetika, karkasas tinkamas tiek individualių gyvenamųjų namų, tiek mokyklų, darželių, viešbučių, laisvalaikio pastatų statybai.