Moduliniai nameliai

Trumpai apie modulinį namą

Sparčiai besikeičiančioje būsto rinkoje būsimi namų savininkai ieško tvaresnių sprendimų, o statybininkai lanksčiai keičia požiūrį į namų statybą. Viena iš technologijų — moduliniai namai. 

Modulinis namas — susidedantis iš sekcijų arba modulių, kurie gaminami gamyklos patalpose ne konvejerine gamyba. Užbaigus modulius, jie gabenami, pastatomi ir montuojami planuojamoje namo vietoje.

Skandinavijos šalyse vis daugiau žmonių domisi galimybe gyventi ir gyvena tokiuose, gamyklinio išbaigtumo namuose. Tuo tarpu Lietuvoje žmonių abejonės daugiausiai nulemtos įvairių mūsų šalyje gajų mitų dėl ilgaamžiškumo ir kokybės. Juos gali paneigti keletas faktų.

Faktai

Modulinių namų gamyba yra greita ir atliekama gamykloje, todėl jai įtakos neturi oro sąlygos — statybinės medžiagos visada yra sausos.

Tokiame name galima lengvai pasiekti A+ energetinę klasę. Namų šilumą užtikrina šiltinimo sluoksniui naudojama akmens vata kombinuotai su uždarų porų poliuretanu, pasižymi ne tik efektyvia izoliacija, bet ir užtikrina puikią garso izoliaciją, geresnę priešgaisrinę apsaugą.

Kokybę gerina naudojamos aplinkai nekenksmingos medžiagos, statybinių atliekų nebuvimas kliento sklype.

Dėl nedidelio sąlyčio su aplinka galima garantuoti, kad į namo dalis nepaklius kenkėjai, neįsiveis pelėsis.

Ilgaamžiškumą įrodo, kad seniausius, VII amžių menančius karkasinius pastatus vis dar galima pamatyti Japonijoje. Vis dar randami, prieš šimtmetį išpopuliarėję Šiaurės Amerikoje, moduliniai namai.

Tokį namą lengva perplanuoti pasikeitus šeimos poreikiams — padidinti ar net sumažinti.

Paprastai modulinio namo finansavimas yra nuo 15% pigesnis nei tradiciniais metodais pastatytas namas.

Modulių išorinių matmenų galimybės yra suvaržytos transportavimo galimybėmis, tačiau tai priverčia ieškoti daugiau sprendimų ir pažvelgti į tai kūrybiškai, lyg dėliojant LEGO.